Nowy numer 48/2020 Archiwum

I ślubuję Ci miłość, ponownie...

Kilkadziesiąt małżeństw odnowiło przysięgę małżeńską podczas Mszy św. odpustowej w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie.

Wspólne obchodzenie jubileuszu zawarcia związku małżeńskiego podczas uroczystości odpustowych stało się już parafialną tradycją na Ursynowie. W tym roku po raz dziewiąty kilkadziesiąt par stanęło ponownie przed ołtarzem, by wobec kapłana potwierdzić słowa przysięgi sprzed 5, 10, 15 czy więcej lat.

- Czcigodni małżonkowie, przed laty zawarliście sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Na znak, że coraz doskonalej chcecie wypełniać swoje święte zobowiązania, podajcie sobie teraz prawe dłonie i odpowiedzcie na pytania, jakie zadamy w imieniu Kościoła - poprosił w czasie uroczystości kard. Kazimierz Nycz. - Czy chcecie coraz doskonalej miłować się wzajemnie, biorąc za wzór ofiarną miłość Chrystusa, który oddał za nas swoje życie? - pytał metropolita warszawski a zgodny chór kilkudziesięciu małżeństw odpowiadał: "Chcemy".

Kardynał pytał, czy małżonkowie chcą okazywać sobie coraz głębszy szacunek i życie w doskonałej wierności małżeńskiej oraz wspierać się wzajemnie w troskach i radościach, w zdrowiu i w chorobie,  modląc się za siebie do końca życia.

- Bóg wszechmogący, od którego pochodzą wszelkie nasze dobre pragnienia, niech umocni waszą wolność i wspiera was łaską, abyście wiernie wypełniali słowa ślubowania dzisiaj ponowione i zasłużyli na życie wieczne - zakończył metropolita warszawski.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama