Nowy numer 49/2020 Archiwum

Te Deum w Wilanowie

Pielgrzymi dopisali. Szczelnie wypełnili dolną świątynię Opatrzności Bożej w parafialny odpust i długo bawili się na pikniku.

Tłumy wiernych kolejny raz wypełniły Panteon Wielkich Polaków podczas Mszy św. odpustowej w parafii Opatrzności Bożej. Eucharystię koncelebrowało pięciu kapłanów pod przewodnictwem ojca Piotra Szczepańskiego, wikariusza warszawskiej prowincji franciszkanów.

Po zakończonej Mszy św. wierni mogli ucałować relikwiarz św. Maksymiliana Marii Kolbego, który został zainstalowany w świątyni podczas ostatniego Święta Dziękczynienia.

W procesji z darami zaniesiono przed ołtarz kosz z dziesięcioma tysiącami intencji, złożonych przez darczyńców Świątyni Opatrzności oraz parafian. Po Eucharystii odbył się parafialny festyn, podczas którego przygrywała orkiestra dęta z Tłuchowa. Na stoiskach – między innymi Centrum Opatrzności Bożej i sióstr paulistek – można było nabyć wydawnictwa religijne, pamiątki i dewocjonalia. Długie kolejki chętnych ustawiały się także do przygotowanego przez parafian grilla i namiotu z ciastami. Chętni mogli również zobaczyć postępy na budowie świątyni, która ma zostać uroczyście otwarta 11 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama