Nowy numer 48/2020 Archiwum

Masz zwykły hologram? Stracisz zniżki

Od października uprawnienia do zniżek w ramach Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka będzie potwierdzał jedynie e-hologram. Warto go wgrać, by nadal korzystać ze wszystkich przysługujących w mieście zniżek.

Wraz z końcem września definitywnie tracą ważność hologramy naklejone na kartach miejskich. Od 1 października prawo do korzystania z ulg w ramach Karty Warszawiaka oraz Młodego Warszawiaka będzie potwierdzał jedynie e-hologram. Uwaga! Bez elektronicznego zapisu uprawnień na Warszawskiej Karcie Miejskiej nie będzie można korzystać ze zniżek i tańszych przejazdów komunikacją miejską.

Osoby, które mieszkają w Warszawie i rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2015 r. w stołecznym urzędzie skarbowym, mogą wgrać e-hologram na kartę bezpośrednio w biletomatach - nie trzeba mieć przy sobie żadnych dokumentów, a sama czynność trwa bardzo krótko. Można to zrobić w 651 urządzeniach stacjonarnych i 1332 mobilnych znajdujących się w autobusach MZA. Wgrane w tym roku e-hologramy będą ważne do 30 września 2017 roku.

Posiadacze Kart Warszawiaka lub Kart Młodego Warszawiaka działających na bazie Warszawskiej Karty Miejskiej i innych elektronicznych nośników płacą mniej za bilety długookresowe, a dodatkowo mogą korzystać z kilkudziesięciu ofert przygotowanych przez miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe. Zniżki oferują m.in. kina, muzea i teatry, kluby fitness i pływalnie, restauracje, szkoły językowe i muzyczne, ośrodki wypoczynkowe, serwisy samochodowe i motocyklowe oraz księgarnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama