Nowy numer 49/2020 Archiwum

Deszcz róż od św. Tereski

1 października przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z tej okazji w dwóch warszawskich parafiach odbędzie się poświęcenie kwiatów.

Mała Tereska jest patronką sierot, misji, przystępujących do Pierwszej Komunii św. i orędowniczką dzieci. Obiecała, że po swojej śmierci ześle na ziemię deszcz róż. Myślała o łaskach, ale ich zewnętrznym znakiem stały się kwiaty. Dlatego w parafiach pod jej wezwaniem w sobotę będą święcone różę.

- 1 października obchodzimy odpust św. Teresy i rocznicę konsekracji naszego kościoła. Uroczysta Eucharystia z błogosławieństwem róż odbędzie się o godz. 18. Będziemy dziękować Bogu za wspólnotę wiary, a także za to święte miejsce, w którym możemy spotykać się z Bogiem, modląc się, słuchając Jego słowa i przyjmując sakramenty święte, rozpoczynając drogę wiary chrztem, a kończąc katolickim pogrzebem. Tego dnia pragniemy być ze sobą nie tylko w czasie liturgii, dlatego też organizujemy festyn parafialny – zaprasza ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce.

Przygotowania do odpustu rozpoczęły się nowenną do św. Tereski z Lisieux. Od środy 28 września do piątku 30 września przewidziano doroczną trzydniową adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15 w kościele będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego. - W środę włączymy się w ogólnoświatową akcję „Koronka na ulicach miast”. Spotkamy się przy kwiaciarni na rogu Tamki i Dobrej – mówi ks. Kreczmański.

Deszcz róż od św. Tereski   Festyn parafialny odbędzie się 1 października w ogrodzie za kościołem na Tamce (wejście od ul. Zajęczej). Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość 1 października w ogrodzie za kościołem od godz. 11 do 13.30 odbędzie się festyn. W koncercie akordeonowym wystąpi wikariusz ks. Andrzej Goś z zespołem, odbędzie się taniec uwielbienia, będzie można spróbować ciast domowego wypieku i zdrowych sałatek, a na najmłodszych czeka strefę malucha. Muzeum Wojska Polskiego udostępni powstańczy wóz pancerny „Kubuś”, który zbudowano w 13 dni w warsztacie samochodowym na Powiślu, a który jest obecnie najstarszym zachowanym samochodem pancernym polskiej konstrukcji.

W Warszawie poświęcenie róż odbędzie się także na Włochach przy ul. Rybnickiej 27, gdzie znajduje się parafia pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mszy św. o godz. 18 będzie przewodniczył bp Michał Janocha, który przed rozpoczęciem liturgii poświęci figurę św. Michała Archanioła. Uroczystości poprzedzi nabożeństwo czterdziestogodzinne prowadzone przez księży michaelitów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama