Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mamo, tato - ratuj!

Na pokazy pierwszej pomocy dzieciom zaprasza Fundacja Salvatti oraz strażacy.

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej zapraszają na pokazy pierwszej pomocy, skierowane do młodych rodziców. Celem pięciomiesięcznej akcji jest nauka praktycznej pomocy dzieciom w nagłych przypadkach, np. zakrztuszenia czy zadławienia.

- Wiemy, że w społeczeństwie jest duża niewiedza na temat ratownictwa, a strażacy już dawno dali się poznać, jako służby przybywające pierwsze do poszkodowanych i udzielające tej pomocy skutecznie, dlatego chętnie wspieramy takie inicjatywy – przypomina st. kpt. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Projekt prowadzony jest w ramach programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” i będzie realizowany w Warszawie w charytatywnej kawiarni Amakuru, przy Al. Solidarności 101.

Pierwszy pokaz odbędzie się 29 września o godz. 12. Terminy kolejnych będzie można znaleźć na stronie www.salvatti.pl., w zakładce „Po pierwsze dziecko” akcja Fundacji Salvatti.pl i KW PSP. Zapisy przyjmowane są drogą mailową pod adresem: promocja@salvatti.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny. Czas trwania pokazu: 1,5 godz.

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej regionów świata, nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe. Zdobywa fundusze na funkcjonowanie domu dla dzieci ulicy w Kolumbii – „Casa Hogar”. Prowadzi akcje fundraisingowe, z których fundusze przeznacza na dożywianie dzieci w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga i Kamerunie. Wspomaga także funkcjonowanie ośrodków zdrowia w tych krajach, zdobywając fundusze na leki i sprzęt medyczny. Wspomaga finansowanie edukacji pallotyńskich kleryków w Afryce. Angażuje się w budowę nowych obiektów duszpasterskich, edukacyjnych i medycznych. Wspomaga m. in. budowę oddziału położniczego w Kigali – Gikondo w Rwandzie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama