Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odwołali Narodową Pielgrzymkę do Rzymu

Nie było chętnych na wyjazd z Warszawy do Watykanu na październikową pielgrzymkę z okazji 1050-lecia chrztu Polski.

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski odbędzie się 20-23 października pod hasłem "Gdzie chrzest, tam nadzieja". Przyjadą na nią delegacje ze wszystkich polskich diecezji.

W archidiecezji warszawskiej jej organizacją zajęła się Rada Zrzeszeń Katolickich. Pielgrzymi mieli jechać do Włoch autokarami. Wspólnymi punktami pielgrzymek z diecezji są Msze święte planowane w bazylikach rzymskich 20 i 21 października oraz modlitwa Anioł Pański 23 października. Punktem centralnym dziękczynienia będzie spotkanie z Papieżem, przewidywane na 22 października o godz. 10 w auli Pawła VI, na które polscy pielgrzymi otrzymają wejściówki. W niedzielę 23 października wszyscy przyjezdni z Polski wezmą udział w Mszy św., odprawionej w bazylice św. Piotra,  jako dziekczynienie za obecność chrześcijaństwa w Polsce i za niedawne Światowe Dni Młodzieży

Oprócz rzymskich uroczystości warszawscy pielgrzymi mieli odwiedzić Padwę i sanktuarium w Orvieto. Zapisy kończyły się 30 września.

 - Niestety nie zgłosiła się wymagana liczba chętnych, dlatego pielgrzymkę odwołano - informuje organizatorka z Rady Zrzeszeń Katolickich.

 To nie znaczy, że na rzymskich uroczystościach zabraknie przedstawicieli Warszawy. Osoby, które zapisały się na niedoszłą pielgrzymkę, zostały skierowane do innych biur podróży.

 Z Narodową Pielgrzymką wybiera się diecezja warszawsko-praska. Przelot samolotem i pobyt w Rzymie od 20 do 24 października organizuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS. Można jeszcze do niej dołączyć. Informacje pod numerem tel.  506 103 355.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama