Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nominacja dla ks. prof. Krzysztofa Pawliny

Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie przewodniczy Kolegium Dziekanów Wydziałów Teologicznych.

Ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie - Collegium Joanneum został wybrany nowym przewodniczącym Kolegium Dziekanów Wydziałów Teologicznych. Zastąpił na tym stanowisku ks. prof. Mirosława Kalinowskiego z KUL.

W skład kolegium wchodzą dziekani wszystkich wydziałów teologicznych w Polsce. Gremium powstało w 1998 r.  z inicjatywy kierujących wydziałami teologicznymi w Polsce. Zadaniem Kolegium jest podejmowanie bieżących zagadnień wynikających z obecności teologii na wyższych uczelniach, ale również współpraca z Radą Naukową KEP czy z seminariami duchownymi. Kolegium współpracuje również z Polską Komisją Akredytacyjną, Uniwersytecką Komisją Akredytacyjną, Polską Akademią Nauk. Wśród zadań gremium jest także podejmowanie współpracy z zagranicznymi uniwersyteckimi ośrodkami teologicznymi.

Ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina (ur. 1959 r.) jest profesorem teologii pastoralnej, autorem wielu publikacji o młodzieży i dla młodzieży. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 1986 r. W latach 1997-2010 był rektorem Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Od 2010 r. pełni funkcję rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie - sekcja św. św. Jana Chrzciciela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama