Nowy numer 33/2018 Archiwum

Różańcowa Brama Miłosierdzia

Na Służewie w piątek i sobotę VII Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej.

Już po raz siódmy na początku października w kościele św. Dominika na Służewie (ul. Dominikańska 2) spotkają się modlący się na różańcu z całej archidiecezji warszawskiej , a także z diecezje warszawsko-praskiej. 

Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej rozpocznie się 7 października wieczorem i potrwa do wieczora dnia następnego. W piątek kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. o godz. 18, a po niej weźmie udział w procesji różańcowej w blaskach ognisk oraz otworzy w kościele św. Dominika Bramę Miłosierdzia. Zostanie ona ustanowiona specjalnie na trzy dni i obdarzona przywilejem odpustu zupełnego. 

Sobotnie spotkania rozpocznie o godz. 10 modlitwa dzieci (tajemnice radosne). O godz. 11 modlitwę będą kontynuowali członkowie Żywego Różańca i innych dzieł różańcowych z całej Warszawy (tajemnice światła). Mszy św. w południe będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Po niej - modlitwa osób chorych i niepełnosprawnych oraz świeckich dominikanów (tajemnice bolesne). Od godz. 17.30 będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast na godz. 18 zaproszeni są członkowie Różańca Rodziców, wszyscy rodzice, którzy chcą modlić się za swoje dzieci oraz osoby zabiegane, które modlą się o pokój serca (tajemnice chwalebne).

Na zakończenie obchodów, po Mszy o 19.30 w kościele św. Dominika zabrzmi Akatyst - śpiew ku czci Bogurodzicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma