Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bądźcie świadkami Miłosierdzia

Msze św., koncert, Strefa Miłosierdzia, radosny happening i atrakcje dla dzieci. Rozpoczął się XIV Dzień Papieski.

Mam na imię Oliwia. Pochodzę z diecezji elbląskiej. Od 7 lat jestem stypendystką fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", a od 4 lat studiuję medycynę w Warszawie. Dzięki państwa pomocy mogę się uczyć i wychowywać w duchu wartości św. Jana Pawła II. Jako stypendyści jesteśmy także wolontariuszami. Ja pomagam w szpitalu dziecięcym - mówiła przedstawicielka młodzieży w czasie Eucharystii.

Stypendyści przygotowali oprawę liturgiczną Mszy św. i śpiew. Pieśni wykonał zespół „Tylko ty” złożony z byłych stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod dyrekcją Adriana Pontusa.

W homilii bp Tomasik wzywał młodzież do odważnej odpowiedzi na Boży plan i realizację nauczania św. Jana Pawła II i Franciszka. - Miłosierdzie ma zawsze młode oblicze. Bóg czegoś od ciebie oczekuje. Jeśli nie dasz tego, co w tobie najlepsze, świat nie będzie inny - mówił.

Dziękował za ŚDM, obecność Franciszka w Krakowie, gości ze 170 krajów świata, piękną postawę młodzieży i organizatorów, za tych, którzy wsparli wydarzenie modlitwą, pomoc ze strony władz państwowych i mundurowych, wolontariuszy oraz gospodarzy przyjmujących przybyłych.

Oliwia (pierwsza z prawej) dzieki stypendium fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" studiuje w Warszawie medycynę   Oliwia (pierwsza z prawej) dzieki stypendium fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" studiuje w Warszawie medycynę Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość W ramach centralnych obchodów XVI Dnia Papieskiego po Mszy św. o godz. 12 spod katedry Wojska Polskiego przy ul Długiej 13/15 w kierunku klasztoru wizytek ruszy radosny pochód.

Jego trasa będzie prowadzić przez Rynek Nowego Miasta, Barbakan, Rynek Starego Miasta, ul. Świętojańską i Plac Zamkowy. Przed kościołem sióstr zostanie otwarte miasteczko rodzinne z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Podobnie stanie przy parafii św. Andrzeja Boboli. Prócz malowania buziek, balonikowych zwierzątek i warsztatów dla dzieci, będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Obchody centralne XVI Dnia Papieskiego zwieńczy apel Warszawy na skwerze Hoovera o godz.18. Wezmą w nim udział stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wspólnie z mieszkańcami stolicy pomodlą się koronką do Bożego Miłosierdzia. Przybyłych pobłogosławi kard. Kazimierz Nycz.

Stypendyści zorganizowali również czuwanie modlitewne. Odbędzie się ono 22 października o 20.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela.

 

Dzień Papieski w diecezjach:

Gliwice: Wdzięczność i kontynuacja

Koszalin: Budują żywy pomnik

Kraków: W ślad za papieską Ewangelią życia

Kraków: Papieskie słoneczniki i gołębie

Legnica: Żeby być lepszym człowiekiem

Łowicz: Najpierw modlitwa, potem bieg

Olsztyn: Jesteśmy żywym pomnikiem JPII

Płock: Początek z duchem

Tarnów: Z góry można zobaczyć więcej

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma