Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jeśli Pan domu nie zbuduje...

Niecodzienna uroczystość na Solcu. Rzadko się zdarza, by spółdzielnie mieszkaniowe prosiły o Mszę św. i poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę nowego bloku.

Kilkadziesiąt osób, członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Torwar" oraz budowniczowie nowych bloków, wznoszonych przy ul. Solec uczestniczyło we Mszy św. w sanktuarium Jezusa Nazareńskiego, a następnie w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

- Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą - cytował słowa Psalmu 127 ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii św. Trójcy, podkreślając w czasie homilii, że ziemskie budowanie jest częścią ludzkiej pielgrzymki do wiecznego domu. - Ważne, żebyśmy pamiętali iż to my jesteśmy żywymi kamieniami, z których Bóg buduje swoją Świątynię - dodał.

Nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej "Torwar" zlokalizowana jest tuż obok sanktuarium. Składa się z czterech budynków, w tym trzech mieszkalnych z 82 lokalami o powierzchni ponad 6300 metrów kwadratowych i 117 miejscami w garażu podziemnym. Termin oddania to grudzień 2017 r. W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego wziął udział wiceburmistrz Śródmieścia, Paweł Suliga.

SBM „TORWAR” jest spółdzielnią lokatorsko–budowlaną zarejestrowaną w 1989 roku. Faktycznie jednak Spółdzielnia ta miała swój początek w 1958 roku, jako Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyka” zorganizowana z inicjatywy Ministerstwa Górnictwa i Energetyki oraz środowiska energetyków warszawskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama