Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy proboszcz na Służewie

Ojciec Krzysztof Michałowski OP został mianowany proboszczem parafii św. Dominika.

Decyzją kard. Kazimierza Nycza, nowym proboszczem parafii św. Dominika został o. Krzysztof Michałowski OP.  Poprzedni, wieloletni proboszcz, o. Witold Słabig OP, zmarł niespodziewanie 9 sierpnia 2016 r. w wieku 54 lat. Objęcie parafii przez jego następcę nastąpi w niedzielę, 23 października, podczas Mszy św. o 12.30.

Ojciec Krzysztof Michałowski OP ma 38 lat. Urodził się 3 maja 1978 r. w Warszawie. Jego rodzinnym miastem jest Milanówek, tu chodził do podstawówki i liceum. Po maturze studiował na Uniwersytecie Warszawskim - najpierw przez rok geologię, a później przez 3 lata zarządzanie i marketing. W 2001 r. wstąpił do Zakonu Dominikańskiego. 17 sierpnia 2002 r. złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Po studiach filozoficzno-teologicznych w Warszawie i Krakowie 24 maja 2008 r. przyjął święcenia kapłańskie. W tym samym roku zamieszkał w klasztorze na Służewie, gdzie pracuje do dzisiaj.

Przez pierwsze trzy lata opiekował się dziećmi, ministrantami i bielankami, Różańcem Rodziców oraz wspólnotą modlitewną. W 2011 r. został duszpasterzem studentów w Duszpasterstwie Akademickim stUdnia. Jest także odpowiedzialny za comiesięczne wieczory modlitwy uwielbienia. Przez ostatnie miesiące koordynował parafialny etap Światowych Dni Młodzieży.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma