Nowy numer 44/2020 Archiwum

Festiwal Chrześcijańskie Granie wystartuje po raz 6.

Błogosławieństwo dla muzyków, salon ekspertów, a na scenie Muode Koty, New Day i Michał Rassek. Festiwal Chrześcijańskie Granie będzie się odbywał od 18 do 20 listopada - już po raz 6. Co w programie?

Festiwal rozpocznie się 18 listopada Mszą św. ze specjalnym błogosławieństwem dla środowiska muzyki chrześcijańskiej, odprawioną w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze. Tuż po niej organizatorzy przygotowali specjalne spotkanie dla zespołów, chórów i ludzi związanych ze sceną muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

- Błogosławieństwo towarzyszy nam od początku Festiwalu. Otrzymaliśmy je jako organizatorzy od kard. Kazimierza Nycza i abp. Henryka Hosera i na co dzień doświadczamy jego mocy. 18 listopada indywidualnie będzie mógł otrzymać je każdy twórca chrześcijańskiej muzyki - mówi Michał Guzek, organizator Festiwalu.

Drugi dzień festiwalowy to z kolei koncert zdobywców głównej nagrody Premiery 2015 - zespołu New Day. Formacja otrzymała nagrodę prezydenta Andrzeja Dudy za utwór "Pod Prąd”. Kapela z Beskidu Niskiego zagra swoje największe przeboje z ostatnich lat. Nie zabraknie utworów z ostatniego krążka.

- Będzie to wieczór pełen Uwielbienia w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach - zapraszają organizatorzy.

Ostatni dzień festiwalu zgromadzi organizatorów muzycznych festiwali. W ramach Salonu Festiwalowego, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: "Jak tworzyć dobre festiwale?”, Adam Guzdek (organizator koncertu Bądź jak Jezus w Mysłowicach i koncertów Betlejem w Spodku), Paula Pietrzak (organizator Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu), Andrzej Dubiel (prezes Stowarzyszenia Muza Dei, organizator Strefa Chwały Festiwal i wielu innych wydarzeń w Polsce) podzielą się swoim doświadczeniem.

Tego samego dnia na scenie Dobrego Miejsca wystąpią chrześcijańscy raperzy z formacji Muode Koty - Debiut 2016 roku, Michał Rassek - laureat konkursu NON STOP, a publiczność będzie mogła wybrać przebój 2016 r. w ramach konkursu Premiery.

Zaproszenia na muzyczne wydarzenie można zdobyć wspierając Festiwal na platformie OdpalProjekt.pl.

Program:

18 listopada (piątek)

- godz. 20 - Eucharystia w intencji Festiwalu i rozwoju muzyki chrześcijańskiej w Polsce i 85 - lecie Salezjanów na Kawęczyńskiej, po niej spotkanie Klubu Złota 10 Radia Warszawa w Oratorium św. Jana Bosko (ul. Kawęczyńska 53).

miejsce: bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Kawęczyńska 53.

19 listopada (sobota)

- godz. 18 - koncert zespołu NEW DAY, laureata koncertu Premiery 2015

miejsce: aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Dewajtis 3, budynek: KCK Dobre Miejsce.

20 listopada (niedziela)

- godz. 14 - Salon Festiwalowy

- godz. 16 - Koncert Debiutu 2016 - Muode Koty (premiera płyty)

- godz. 17 - Konkurs Premiery 2016 - najciekawsze projekty 2016 r.

- godz. 18 - koncert Michała Rasska - laureata konkursu NON STOP

miejsce: aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Dewajtis 3, budynek: KCK Dobre Miejsce - wejście B.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama