Nowy numer 42/2020 Archiwum

Święci na ulicach

Maszkarony, dynie i upiory to nie nasze klimaty. My czcimy świętość!

Jak co roku, przed uroczystością Wszystkich Świętych parafie organizują bale i przemarsze, których uczestnicy wcielają się w postacie patronów wyniesionych na ołtarze. W wielu miejscach, w procesjach niesione są relikwie świętych.

Korowód i Bal Wszystkich Świętych (z profesjonalnym wodzirejem)  odbędzie się 29 października o godz. 14 w Dębem Wielkim. Parafia Dobrego Pasterza zaprasza na IV Miedzeszyński Marsz Wszystkich Świętych, który tradycyjnie odbędzie się w ostatnią niedzielę października, czyli w tym roku - 30 października. Marsz wyruszy o godz. 16 sprzed kaplicy Dobrego Pasterza (ul. Przewodowa 15/21). Uczestnicy proszeni są o przebranie się za ulubionego świętego lub przyniesienie jego portretu. Po przemarszu, o godz. 17 odbędzie się koncert uwielbienia zespołu Guadalupe z Lublina.

W wigi­lię uro­czy­sto­ści Wszyst­kich Świę­tych, 31 paź­dzier­nika parafia św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4) zaprasza na Bal Wszyst­kich Świę­tych. Uczestnicy mogą przebrać się w stroje przypominające ich ulubionych świętych. Podobny bal przygotowywany jest też w parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu (ul. Ogrodowa 3). Początek o godz. 18.

W poniedziałek świętych będzie można spotkać też na ulicach Żoliborza. Żoliborska Procesja Świętych wyruszy po Mszy św. odprawionej o godz. 18 w kościele św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2). Co roku uczestniczą w niej dzieci z lampionami, w strojach z emblematami świętych i błogosławionych, a także młodzież, rodzice i opiekunowie. Procesja zakończy się modlitwą w parafii Zesłania Ducha Świętego, przy ul. Broniewskiego 44.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama