Nowy Numer 29/2018 Archiwum

11 listopada zjesz kiełbasę i grochówkę

Z okazji Dnia Niepodległości abp Henryk Hoser zwolnił wiernych z obowiązku zachowania piątkowego postu.

Arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser udzielił wiernym swojej diecezji dyspensy od postu przypadającego w piątek 11 listopada. Jest to dzień wolny od pracy i w całym kraju jest obchodzony bardzo uroczyście, jako pamiątka odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizowane są wojskowe parady, marsze i pikniki.

"Biorąc pod uwagę świąteczny charakter dnia i uwzględniając prośby wiernych, udzielam mocą przysługującej mi władzy biskupa diecezjalnego dyspensy od nakazanej w piątki - jako dniu pokutnym - wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie diecezji warszawsko-praskiej - napisał ordynariusz w specjalnym komunikacie, zamieszczonym na stronie internetowej praskiej diecezji.

Jednocześnie abp Hoser SAC zachęcił do udziału w tym dniu "we wspólnych modlitwach w intencji umiłowanej Ojczyzny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma