Jeszcze tylko do niedzieli można uzyskać odpusty związane z Rokiem Jubileuszowym.
Kończy się zainaugurowany 8 grudnia ub. r. przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia. 13 listopada zamkną się Drzwi Święte w rzymskich bazylikach i w kościołach diecezji na całym świecie. W diecezji warszawsko-praskiej uroczysta Msza św. tego dnia odbędzie się o 12.30, pod przewodnictwem abp Henryka Hosera SAC.
Natomiast archidiecezja warszawska oficjalnie zakończy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia tydzień później. 20 listopada o godz. 11 uroczystej Mszy św. w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył bp Rafał Markowski (kard. Kazimierz Nycz w tym czasie będzie w Watykanie na konsystorzu), a homilię wygłosi grekokatolicki metropolita przemyski abp Eugeniusz Popowicz. Do archikatedry przybędzie Ikona Matki Bożej zwana „Bramą Miłosierdzia”, czczona w cerkwi unickiej w Jarosławiu, która była obecna w Rzymie podczas otwarcia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.
Z Rokiem Miłosierdzia związane są też specjalne dobra duchowe, z których warto jeszcze skorzystać. Odpust zupełny w Roku Jubileuszowym uzyskuje się, przechodząc przez Drzwi Święte w wyznaczonych kościołach i sanktuariach oraz spełniając zwykłe warunki (przystąpienie do spowiedzi i Komunii świętej, wolność od grzechu, nawet lekkiego, modlitwa w intencji Ojca Świętego). Należy też, zgodnie z prośbą papieża, chociaż przez krótką chwilę podjąć refleksje nad Bożym Miłosierdziem.
W bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana i w konkatedrze na Kamionku, odpust zupełny można będzie uzyskać każdego dnia, do 13 listopada. W pozostałych kościołach stacyjnych odpust Roku Świętego można uzyskać w wyznaczone dni specjalnych zgromadzeń liturgicznych.
W archidiecezji warszawskiej Bramy Miłosierdzia otwarto w dwunastu kościołach jubileuszowych: ośmiu w Warszawie oraz w Grodzisku, Grójcu, Ożarowie i Niepokalanowie.