Nowy numer 42/2020 Archiwum

Listy do bohaterów

100 tysięcy osób wysłało do bohaterów Powstania Warszawskiego symboliczne pocztówki - to efekty I edycji ogólnopolskiej akcji BohaterON - włącz historię!

Kartkę do Powstańca Warszawskiego mógł wysłać każdy – od 3 sierpnia do 2 października.

– Wielu Powstańców, oprócz kartek, otrzyma również wzruszające listy, których nadesłano aż 2330. Okazało się, że kilka słów to dla Polaków za mało, by wyrazić swoje uznanie za patriotyczną postawę i odwagę uczestników walk o stolicę. Otrzymaliśmy również wiele maili i telefonów od ludzi, którzy chcieliby jeszcze bardziej zaangażować się w podtrzymywanie pamięci historycznej oraz wesprzeć Powstańców. Serdecznie dziękujemy za wszystkie przychylne słowa. Stanowią dla nas dodatkową motywację podczas planowania kolejnej edycji akcji – mówi Agnieszka Łesiuk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON.

Kampania BohaterON – włącz historię! powstała, by każdy zainteresowany mógł podziękować ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach związanych z Powstaniem Warszawskim.

– Informacja o naszym projekcie dotarła aż do 26 milionów Polaków w kraju i za granicą. Cieszymy się z tak ogromnego zainteresowania akcją. Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich 97 359 kartek, aż 10 633 z nich zostało wykonanych ręcznie przez dzieci i dorosłych. Bardzo dużo pocztówek i listów było spersonalizowanych, co oznacza, że ich nadawcy poznali sylwetki osób biorących udział w Powstaniu i to właśnie do nich chcieli skierować słowa podziękowania. Główny cel kampanii – pielęgnowanie pamięci o bohaterach walk o stolicę – został osiągnięty – mówi Agnieszka Łesiuk.

Projekt BohaterON nie tylko umożliwiał podziękowanie Powstańcom Warszawskim za patriotyczną postawę, ale również miał na celu poszerzanie wiedzy historycznej. Na stronie internetowej www.bohateron.pl zostały przedstawione sylwetki wybranych uczestników walk o stolicę. Dodatkowo w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjnych, w których wzięło udział 1014 uczniów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama