Nowy numer 43/2020 Archiwum

Misjonarz miłosierdzia: Prośmy Boga o Miłosierdzie nad Polską

W Święto Niepodległości w kościele św. Jakuba Apostoła odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ojczyzny. - W tym szczególnym dniu będziemy prosić Boga o Miłosierdzie nad Polską - zachęca ks. Roman Trzciński, misjonarz miłosierdzia, inicjator modlitewnego wydarzenia.

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ojczyzny rozpocznie się o godz. 6.30 w kaplicy Zmartwychwstania i potrwa do godz. 21. W tym dniu Msze św. w kościele św. Jakuba Apostoła będą sprawowane o godz. 6, 7, 8, 9, 13, 17 i 19. Do modlitwy za ojczyznę zaproszeni są wszyscy mieszkańcy stolicy.

- Modlitwa otwiera nas na Miłosierdzie Boga. W naszej ojczyźnie jest wiele osób zagubionych, zbuntowanych, zwiedzionych. Za nich trzeba się modlić. Cała ojczyzna potrzebuje Miłosierdzia - zauważa ks. Roman Trzciński. I dodaje: O Ducha św. dla Polski wołał na pl. Zwycięstwa św. Jan Paweł II. My także będziemy o to prosić.

W czasie, gdy w ochockim kościele będzie trwała modlitwa, na pl. Narutowicza zgromadzą się m.in. uczestnicy marszu Komitetu Obrony Demokracji.

- Święto Niepodległości jest wezwaniem nie tylko do manifestacji i pochodów, ale do wielkiej modlitwy za naród i Polskę. Ten rok jest dla naszego narodu szczególny - przeżyliśmy Światowe Dni Młodzież, 1050-lecie chrztu Polski, przed nami Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana - mówi misjonarz miłosierdzia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ojczyzny to nie pierwsza modlitewna inicjatywa za Polskę, która zrodziła się w ochockim kościele. W związku 1050. rocznicą chrztu Polski, ks. R. Trzciński rozpoczął ogólnopolską akcję "1050 Mszy św. na 1050-lecie chrztu Polski".

- Poczujmy się odpowiedzialni i zorganizujmy w naszych parafiach taką modlitwę. Spotkajmy się wokół Krzyża Jezusa w Eucharystii, która jest źródłem i szczytem modlitwy. Prośmy o Ducha Świętego dla wszystkich Polaków, o wierność przyrzeczeniom Chrztu. Inne narody, cała Europa, świat cały - ludzie potrzebują modlitwy - niech Duch Święty odnowi oblicze całej ziemi – zachęcał do włączenia się akcję pomysłodawca.

Do tej pory poprzez stronę internetową akcji (www.1050mszy.pl) zostało zgłoszonych 717 Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama