Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Oszukują parafie "na policjanta"

W diecezji warszawsko-praskiej kilkakrotnie już pojawiły się próby wyłudzeń finansowych dokonywanych zmodyfikowaną metodą "na policjanta". Kuria ostrzega.

W diecezji warszawsko-praskiej kilkakrotnie już pojawiły się próby wyłudzeń finansowych dokonywanych zmodyfikowaną metodą „na policjanta”. Oszuści powołując się na Centralne Biuro Śledcze usiłują dotrzeć do danych osobowych osoby odpowiedzialnej w parafii za prowadzenie konta bankowego. Informują o wycieku tych danych, prowadzonej akcji policyjnej i proszą o współpracę.

Oszuści dzwonią do parafii, podając bardzo wiarygodne dane - numer odznaki, imię i nazwisko, itp. Proszą, w celu uwiarygodnienia się, o oddzwonienie na numer alarmowy 997, ale zamiast połączenia z numerem policyjnym następuje przekierowanie z numeru parafialnego na telefon przestępców. Często sugerują np. wypłacenie pieniędzy z banku, proponując ochronę policyjną.

Kuria warszawsko-praska informuje, że w takiej lub podobnej sytuacji należy powiadomić najbliższą komendę policji lub skontaktować się z numerem alarmowym 112 w celu zgłoszenia próby dokonania wyłudzenia, najlepiej z innego telefonu niż ten, na który dzwonią oszuści.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma