Nowy numer 44/2020 Archiwum

Oszukują parafie "na policjanta"

W diecezji warszawsko-praskiej kilkakrotnie już pojawiły się próby wyłudzeń finansowych dokonywanych zmodyfikowaną metodą "na policjanta". Kuria ostrzega.

W diecezji warszawsko-praskiej kilkakrotnie już pojawiły się próby wyłudzeń finansowych dokonywanych zmodyfikowaną metodą „na policjanta”. Oszuści powołując się na Centralne Biuro Śledcze usiłują dotrzeć do danych osobowych osoby odpowiedzialnej w parafii za prowadzenie konta bankowego. Informują o wycieku tych danych, prowadzonej akcji policyjnej i proszą o współpracę.

Oszuści dzwonią do parafii, podając bardzo wiarygodne dane - numer odznaki, imię i nazwisko, itp. Proszą, w celu uwiarygodnienia się, o oddzwonienie na numer alarmowy 997, ale zamiast połączenia z numerem policyjnym następuje przekierowanie z numeru parafialnego na telefon przestępców. Często sugerują np. wypłacenie pieniędzy z banku, proponując ochronę policyjną.

Kuria warszawsko-praska informuje, że w takiej lub podobnej sytuacji należy powiadomić najbliższą komendę policji lub skontaktować się z numerem alarmowym 112 w celu zgłoszenia próby dokonania wyłudzenia, najlepiej z innego telefonu niż ten, na który dzwonią oszuści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama