Nowy numer 44/2020 Archiwum

Startuje Szlachetna Paczka

Na pomoc czeka 22 tys. rodzin. Można już wybrać tę, której chce się przygotować świąteczny prezent!

Na ulice 16 polskich miast wyjdą dziś znani aktorzy, sportowcy i wolontariusze, wspierający Szlachetną Paczkę. Marszami zainicjują tegoroczną świąteczną pomoc dla rodzin, które znalazły się w trudnej życiowo sytuacji. W tym roku jej organizator, ks. Jacek WIOSNA zapowiedział pewne zmiany. Doraźna materialna pomoc ma być impulsem dla obdarowanych, by sami próbowali zmienić swoją sytuację. Ma ich w tym wesprzeć i zdopingować do działania. Ks. Jacek podkreślił też, że od samego początku najważniejszym elementem akcji była nie jednorazowa pomoc materialna, ale spotkanie z człowiekiem potrzebującym. 

Od soboty na internetowej stronie: www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę w potrzebie i spełnić jej konkretne marzenia lub kupić indeks dla wybranego dziecka z Akademii Przyszłości. Od tego roku wprowadzony zostaje także projekt Paczka Biznesu. Zacznie się od szkolenia wolontariuszy w obszarze zarabiania i wydawania pieniędzy. Następnie wolontariusze z tą wiedzą wrócą do potrzebujących rodzin, by pomóc im odnaleźć się na wolnym rynku.
Nowością są też: licytowanie dzieł sztuki, kupowanie ubrań znanych projektantów, pomoc prawna czy program edukacji finansowej dla rodzin w potrzebie.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 10-11 grudnia. Wtedy podarunki przygotowane przez darczyńców trafią do potrzebujących. W ubiegłym roku dzięki Szlachetnej Paczce pomoc otrzymało łącznie ponad 84 tys. osób (prawie 21 tys. rodzin). Rekordowa okazała się zarówno łączna wartość udzielonej pomocy, która wyniosła 54 mln zł, jak i średnia wartość jednej paczki - 2,6 tys. zł.

Jak można pomagać?

1. Sztuka Teraz: Kupując dzieło sztuki, wspierasz obiecującego artystę, rodziny w potrzebie i inwestujesz w polski rynek sztuki. Zapraszamy do licytowania na www.sztukateraz.pl od 20 listopada do 18 grudnia.

2. Moda na Polskę: Ania Kuczyńska, Robert Kupisz oraz inni słynni polscy projektanci stworzyli limitowaną kolekcję ubrań i biżuterii dedykowaną Szlachetnej Paczce. Połowa przychodu ze sprzedanych produktów, wesprze rodziny potrzebujące (reszta to koszty produkcji).

3. Inwestor Społeczny: Inwestorem może zostać firma lub osoba prywatna, która chce finansowo wesprzeć jeden z rejonów Paczki lub Akademii. Inwestor wpływa na życie rodzin w potrzebie i rozwój wolontariuszy w swojej najbliższej okolicy.

4. Wpłata. To najszybszy i najprostszy sposób na pomaganie potrzebującym.

5. Akademia Przyszłości: Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia, który ma problemy w szkole i pochodzi z niezamożnej rodziny.

6. Przygotowanie paczki dla rodziny w potrzebie: Darczyńca wybiera rodzinę z bazy na stronie Paczki, następnie wspólnie z rodziną lub znajomymi przygotowuje dla niej pomoc, dopasowaną do jej potrzeb.

Szersze informacje oraz historie potrzebujących rodzin znajdują się na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama