Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jezus na Stadionie - zapisy!

Już można zamówić wejściówki na przyszłoroczne rekolekcje na PGE Narodowym, które poprowadzi ks. John Bashobora z ekipą JNS.

Organizatorzy rekolekcji na Stadionie Narodowym w 2013 i 2015 r. oraz trzech edycji w Licheniu, w których wziął udział charyzmatyczny kapłan z Ugandy ks. John Bashobora, organizują w Warszawie kolejne uwielbieniowe spotkanie. Odbędzie się ono 1 lipca przyszłego roku na PGE Narodowym. Zapraszają wszystkich, aby wspólnie wielbić Jezusa, dziękować za 300-lecie koronacji Jasnogórskiej Pani i za owoce Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Konferencje i rozważania będą koncentrowały się wokół fragmentu Psalmu 89: "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza". 

Przyszłoroczne uwielbienie  poprowadzi ks. Bashobora. Rekolekcje na Stadionie odbywają się za zgodą biskupa ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Zapisy na nie, tak jak poprzednio, prowadzone są przez stronę internetową: www.jezusnastadionie.pl. Każdy uczestnik otrzyma wejściówkę z numerem sektora i miejsca siedzącego. Wejściówki są płatne, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na koszty organizacji rekolekcji i fundusz solidarnościowy dla tych, których nie stać na opłatę. Osoby pełnoletnie zapłacą za nie 60 zł, dzieci - 40 zł. Zwolnieni z opłat  są księża i małe dzieci (nie zajmujące krzesełka). Dla grup przewidziano zniżki. Osoby, które chciałby uczestniczyć w rekolekcjach, ale są w trudnej sytuacji finansowej i nie stać ich na zakup wejściówki, proszone są o kontakt z biurem rekolekcyjnym ( e-mail i telefon na stronie: jezusnastadionie.pl/2015-12-09-22-19-03/biuro-rekolekcyjne). Po złożeniu zamówienia, nadawca otrzyma e-maila z pakietem informacji i instrukcją, jak dokonać płatności. Wejściówki przesyłane są listownie lub będzie można je odebrać osobiście w Warszawie i Koszalinie.

Rekolekcje rozpoczną się Różańcem o 8.30. Wejście na stadion będzie możliwe do godz. 10. Po modlitwach uwielbieniowych, nauczaniu i konferencjach, o 15.15 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17 zostanie odprawiona Eucharystia. Po kolacji, o 20.15 rozpocznie się adoracja z uwielbieniem i modlitwa o uzdrowienie. Spotkanie zakończy się ok. godz. 22. Podczas całodniowych rekolekcji w dwóch wydzielonych miejscach stadionu będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

70-letni ks. dr John Bashobora jest doktorem teologii duchowości i psychologiem. Pochodzi ze wschodniej Ugandy, pracuje w diecezji Mbarara, gdzie odpowiada za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej, opiekuje się dziećmi, których rodzice zginęli podczas wojny lub zmarli na AIDS, porzuconymi przez swoje matki, noworodkami znalezionymi na śmietnikach. Powołana przez niego fundacja „Father Bash Foundation” zajmuje się prawie 6 tys. sierot. Zbudowała dla nich szkoły podstawowe, średnie, sierocińce oraz szpital. 

Ks. Bashobora jest kapłanem całkowicie zanurzonym w Bogu, skromnym, nigdy nie odmawiającym modlitwy tym, którzy go o nią proszą. Jego głoszeniu Słowa towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe jak i fizyczne, a także uwolnienia. Bardzo stara się o to, aby jego posługa charyzmatami była właściwie rozumiana. Zawsze więc podkreśla, że to nie on uzdrawia, ale Jezus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama