Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ale tak konkretnie…

Jak wypełniamy przesłanie Światowych Dni Młodzieży?

Równo 100 dni po zakończeniu ŚDM w Krakowie, 22 listopada, w auli Starej BUW spotkali się młodzi, by wspólnie zastanowić się nad tym, co zmieniło w nich lipcowe spotkanie z papieżem Franciszkiem i rówieśnikami z innych krajów. Do dyskusji pod hasłem: „Robimy raban? Czyli młodzi w Kościele”, zaprosiły ich Catholic Voices Poland i Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo.

Katarzyna Olubińska, dziennikarka TVN i blogerka do Krakowa jechała jak do pracy. – Zobaczyłam naturalną radość ludzi, którzy przyjechali z całego świata, by wspólnie się modlić – wspominała. Najbardziej poruszyły ją słowa papieża o tym, żeby „wstać z kanapy”. Dla niej osobiście to porzucenie wygodnictwa, życia na pół gwizdka, kręcącego się wokół SPA i zakupów. – Chrześcijaństwo to petarda, power, siła. Mamy moc, która nie pochodzi od nas! – mówiła dziennikarka. Dla rapera ks. Jakuba Bartczaka spotkanie w Krakowie przede wszystkim pokazało piękną twarz Kościoła, który jest drogą do Boga, prowadzącą przez ciągłe nawrócenie. Piotra Żyłkę, redaktora naczelnego portalu DEON.pl, poruszyły słowa podczas Drogi Krzyżowej, że testem naszego chrześcijaństwa jest to, jak traktujemy ludzi wykluczonych, którzy są wokół nas – bezdomnych, sieroty, niepełnosprawnych, wykluczonych z naszego społeczeństwa ze względu na słabość czy biedę. – Pytanie: co my z tym teraz robimy? Tak konkretnie – zwracał się do młodych słuchaczy, prosząc o to, żeby stanąć w prawdzie o sobie, ale i o Kościele jako wspólnocie. – Po ŚDM, w katolickim kraju, mieliśmy protesty osób, do których nie dotarliśmy z przesłaniem o wartości życia. Co robimy nie tak? – pytał siebie i zebranych. Aktor Radosław Pazura zaznaczył, że efekty działania Ducha Świętego, który mocno objawił się podczas krakowskich ŚDM, często są niewidoczne dla oczu i można je dostrzec dopiero po dłuższym czasie, nawet po latach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma