Nowy numer 48/2020 Archiwum

Napełnijmy Siatki Miłosierdzia

Caritas Archidiecezji Warszawskiej zbiera produkty do paczek świątecznych, przygotowywanych dla najuboższych.

„Siatka Miłosierdzia” to nowa inicjatywa Caritas Archidiecezji Warszawskiej, której celem jest wzmocnienie i poszerzenie funkcjonujących z powodzeniem od lat zbiórek żywności i środków czystości. Do parafii, które wyrażą zainteresowanie udziałem w akcji, Caritas przekaże bezpłatnie „Siatki” – papierowe torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów.

Każdy kto zechce włączyć się w tą dobroczynną akcję „Siatki Miłosierdzia” będzie mógł odebrać ze swojej parafii. Wypełnione produktami z listy pakunki będzie można przynieść z powrotem do parafii lub do Centrali Caritas AW przy Krakowskim Przedmieściu 62. Otrzymane produkty zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas do przygotowania paczek świątecznych oraz udzielania pomocy indywidualnej najbardziej potrzebującym rodzinom. „Siatki” będzie można otrzymać również w warszawskich sklepach partnera akcji – firmy „Wierzejki”.

Pomysł przyszedł do Warszawy z Poznania, gdzie tamtejsza Caritas od 2012 r. realizuje go pod nazwą „Tytka Charytatywna”. Bliźniacze inicjatywy organizowane są też w innych diecezjach – od Kalisza po Warmię i mazury. Równolegle w większości diecezji, od kilkunastu już lat, prowadzone są zbiórki żywności dla najuboższych w supermarketach pod hasłem „Tak! Pomagam!”.

Do parafii archidiecezji warszawskiej trafi ponad 10 tys. „Siatek Miłosierdzia”. Kilka tysięcy Caritas AW przekaże pracownikom warszawskich firm i urzędów.

Wszystkie parafie zainteresowane włączeniem się do akcji mogą skontaktować się z magazynem Caritas AW przy ul. Wolskiej 172, tel. 660-776-141. Firmy i instytucje pragnące otrzymać „Siatki Miłosierdzia” proszone są o kontakt  mailowy: kdabrowski@caritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama