Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wójt swoje, ksiądz swoje

Po raz 16. klerycy seminarium warszawsko-praskiego zapraszają na sztukę teatralną. W tym roku jest nią komedia pt. „Don Camillo” w reż. Marka Cichuckiego.

Dwóch przyjaciół z wojska po latach spotyka się w małym włoskim miasteczku. Obaj pełnią funkcję dowódców. Jeden jest proboszczem, a drugi wójtem z komunistycznym zapleczem. Żarliwie rywalizują o względy mieszkańców. Jeden chce być ważniejszy od drugiego. Obaj pragną postawić na swoim. Walczą na słowa i knują intrygi. A wszystko w imię szlachetnych pobudek, bo w gruncie rzeczy obaj są dobrymi ludźmi. Tylko osobowa i głęboka relacja księdza z Chrystusem zapewni, że ich trud nie pójdzie na marne.

Sztuka powstała na podstawie nowel włoskiego pisarza Giovanniego Guareschiego. Przygotowali ją klerycy III roku pod opieką ks. Sławomira Maślanki. W przedstawieniu występują: Dominik Brzeziński, Aleksander Dembowski, Olgierd Filipowicz, Valentyn Iegorov, Kazimierz Jakubowski, Marek Miziołek, Mateusz Osica, Kamil Rożnowski, Adrian Sabała, Michał Stachera, Bartłomiej Szwarc i Piotr Zalewski. Scenariusz napisała Anna Maślanka, a techniczne wsparli przedstawienie Maciej Skoczek i Filip Zgódka. Całość okraszają włoskie przeboje.

Wójt swoje, ksiądz swoje   W trakcie przedstawienia wyświetlany jest krótki film, a całość okraszają włoskie przeboje Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Spektakle będą grane w głównym budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2 w następujących terminach:

• 4 grudnia (niedziela) - godz. 14, 16.30 i 19;

• 8 grudnia (czwartek) – godz. 19;

• 10 grudnia (sobota) – godz. 16.30 i 19;

• 11 grudnia (niedziela) – godz. 14, 16.30 i 19;

• 15 grudnia (czwartek) – godz. 19;

• 17 grudnia (sobota) – godz. 16.30 i 19;

• 18 grudnia (niedziela) – godz. 14, 16:30 i 19.

Grupy powyżej 10 osób powinny rezerwować bilety pod numerem telefonu: 22 676 53 40, 22 676 53 50 lub e-mailowo: sztuka.seminaryjna16@gmail.com. Wstęp na przedstawienie jest wolny. Po spektaklu można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz seminarium.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama