Nowy numer 49/2020 Archiwum

Weekend ze św. Janem Pawłem II

Każdego, kto chce pogłębić swoją znajomość nauczania Jana Pawła II, poznać filozoficzne źródła Jego myśli, zrozumieć myśl społeczną Papieża, Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na „Intensywny weekend z myślą Jana Pawła II”, który odbędzie się w dniach 9-11 grudnia.

Trzy dni wypełnione spotkaniami, wykładami warsztatami i seminariami, to intensywny kurs wprowadzający w nauczanie Jana Pawła II. Wydarzenie skierowane jest do ludzi młodych - studentów, doktorantów, absolwentów.

W programie warsztaty : Cnoty konstytucyjne według Jana Pawła II (dr Marcin Romanowicz), Źródła myśli Jana Pawła II ( prof. Artur Andrzejuk), Media według Jana Pawła II (Bogdan Sadowski), oraz seminaria do wyboru: Naród polski w dziedzictwie Jana Pawła II (dr hab. Paweł Skibiński), The Acting Person and Modern Virtues: Consent, Equality and Autonomy, (Jonathan Price) - seminarium anglojęzyczne.

Celem Centrum Myśli Jana Pawła II jest międzypokoleniowy przekaz treści nauczania Karola Wojtyły.

Od śmierci Jana Pawła II minęło już 11 lat. Dla zachowania społecznej pamięci o jego osobie i nauczaniu, to moment ważny i specyficzny. Pokolenia ludzi, którzy pamiętają Karola Wojtyłę i którzy mieli okazję go spotkać i słuchać, żyją i są aktywne zawodowo i społecznie. Powstaje wiele publikacji dotyczących osoby i nauczania papieża. Jednocześnie wzrasta i wkracza w dorosłość pokolenie osób, które nie pamiętają i nie znają Jana Pawła II, nigdy nie słyszały jego głosu, nie miały okazji go zobaczyć. Dla młodych ludzi jest on postacią historyczną – mniej lub bardziej odległą. 

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę, a także zintegrować się przy wspólnych posiłkach w restauracji i podczas wyjścia na spektakl teatralny.

Koszt rejestracji na "Weekend z Janem Pawłem II", to 50 zł, w tej kwocie zawarte są posiłki w restauracji oraz wyjście na spektakl teatralny „Król Lear”.

Zapisy i szczegóły na stronie internetowej Centrum Myśli Jana Pawła II www.centrumjp2.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama