Nowy numer 33/2018 Archiwum

Hanna Gronkiewicz-Waltz w Watykanie na sesji o uchodźcach

Prezydenci dwóch polskich miast biorą udział w debacie zainicjowanej przez papieża Franciszka.

Na zaproszenie papieża Franciszka do Rzymu polecieli prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Znaleźli się oni w gronie 80 włodarzy europejskich miast uczestniczących w Watykanie w naradzie na temat przyjmowania migrantów i uchodźców.

- To spotkanie ludzi, którzy w Europie są odpowiedzialni za solidarność między narodami - komentował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. - W ostatnich dniach znów słyszeliśmy o kolejnych setkach uchodźców, którzy utonęli w Morzu Czerwonym w drodze do Europy. Nie może być tak, że na oczach nas, chrześcijan, giną ludzie i jest nam to obojętne. Dlatego podczas obrad papież mocno stawiał sprawę pomocy humanitarnej wobec cierpiących uchodźców.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  10.12.2016 19:32
  Niestety, ale pani red. Jureczko nie podała czy organizatorzy sesji dokonali spisu z natury wszystkich nieruchomości w Watykanie, a to po to, by się nie okazało po sesji, że Franciszek nie jest już u siebie, bo jakiś Walc wykupił (i korzystnie zbył) Bazylikę Św. Piotra i kamienice dyskasterii. By się nie okazało, że siedzi jak uchodźca na walizce na placu, który też zwrócono jakiemuś szemranemu konsorcjum, które przedstawiło papiery spadkobrania z czasów Romulusa, Remusa i Wiczycy.
  Wprawdzie Franciszek wiele razy napominał, by Kościół był ubogi, ale chyba nie o taką ubogość mu chodziło, prawda?
  doceń 17
 • halinkaa
  10.12.2016 22:13
  tylu przedwojennych rzymian zaginęło w czasie okupacji, szkoda, żeby się spadki zmarnowały
 • Tadeusz_25
  12.12.2016 00:24
  Wspaniali doradcy! Jedna podpowie jak zrobić interes na nieruchomościach, a drugi jak to ukryć w zeznaniu podatkowym! Czy kard. Kazimierz Nycz i abp Sławoj Leszek Głódź nie mieli wpływu na dobór osób? Nie wiedzą kim są ci skorumpowani urzędnicy? I oni będą doradzać papieżowi! To kompromitacja kościoła katolickiego w Polsce. Wiedziałem, że obaj hierarchowie sympatyzują z PO, ale tym razem przesadzili i szkoda. Dwoje oszustów i złodziei doradcami Watykanu. Non comment(!)...
  doceń 2
 • Tadeusz_25
  12.12.2016 00:42
  "To spotkanie ludzi, którzy w Europie są odpowiedzialni za solidarność między narodami - komentował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski" - o tak! HGW ma szczególne zasługi w budowaniu solidarności między ludźmi od sprzątania żółtych tulipanów po zgodę na manifestację przeciw manifestacji w tym samym miejscu i czasie. Kiedy metropolita warszawski się obudzi?
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma