Nowy numer 48/2020 Archiwum

Betlejemskie Światło Pokoju już w Warszawie.

Betlejemskie Światło Pokoju po raz 30. zostało zapalone w Betlejem w Grocie Narodzenia. Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odebrali je z rąk słowackich skautów podczas Betlejemskiego Zlotu w miejscowości Svit pod Popradem.

Przedstawiciele różnych organizacji harcerskich wzięli udział w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Kiedy reprezentacyjny Chór Chorągwi Stołecznej śpiewał „Światło z Betlejem nową światu da nadzieję” reprezentanci Chorągwi Mazowieckiej i Stołecznej wnieśli do kościoła Płomień z Groty Narodzenia Jezusa, od którego zapłonęły świece na ołtarzu.

Na początku Mszy św., której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, głos zabrał kapelan Chorągwi Stołecznej ZHP - ks. Rafał Łaskawski i wygłosił przesłanie do uczestników. Podkreślił, że "świat dziś potrzebuje odważnych twórców pokoju”, a harcerze, chcą zostawić świat trochę lepszym, niż go zastali.

Kard. Nycz przypomniał, że ta coroczna uroczystości jest harcerskim świadectwem wiary. Zaapelował również o modlitwę za tych, którzy żyją w miejscach pogrążonych w wojnie i konfliktach, ale również za tych, którzy są  odpowiedzialni za pokój. - Pragnę, aby każdy z nas nie tylko przekazywał Światło Pokoju, ale także przez swoje postępowanie przekazywał tego, który jest Światłem - Jezusa - dodał metropolita warszawski.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło nie tylko do reprezentantów hufców i szczepów, ale po zakończeniu Mszy świętej harcerze wyruszyli na Plac Zamkowy, by tam dzielić się nim z mieszkańcami Warszawy.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama