Nowy numer 33/2018 Archiwum

Obowiązuje nas język Ewangelii

Z okazji 20. rocznicy powrotu bożogrobców do Polski, 10 grudnia kard. Kazimierz Nycz, Wielki Przeor polskiego zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, odprawił dziękczynną Mszę św. w katedrze polowej WP.

W homilii metropolita warszawski przypomniał, że chociaż kilka tygodni temu w kościołach zostały zamknięte symboliczne święte bramy Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, to Boża brama miłosierdzia zawsze jest otwarta. – Otwarta pozostaje Brama Miłosierdzia, która jest imieniem Boga. Przez nią Chrystus wychodzi do nas, zaprasza, chce okazać miłosierdzie. Ale otwarte muszą pozostać także te bramy miłosierdzia pisane małą literą. Jest to miłosierdzie, które otrzymawszy od Boga czynimy wobec naszych braci tu, w Polsce, ale też w innych miejscach świata, również w Ziemi Świętej, wszędzie tam, gdzie jest tyle niepokoju, prześladowań, wojny... Zdaniem kardynała, o ofiarach konfliktów, o uchodźcach, osobach cierpiących z powodu prześladowań „nie wolno nam mówić językiem, jakim mówią media i politycy”. – Nas obowiązuje język Ewangelii! – zaznaczył.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma