Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nie-dzielny katolik, czyli co różni żywą wiarę od pobożności?

„Nie-dzielny Katolik” to temat przewodni grudniowego spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary.

Czym różni się żywa wiara od religijności? Jak wyrwać się z duchowego letargu? W jaki sposób wiara może zmienić nasze życie?

Znaleźć odpowiedzi na te pytania pomogą goście grudniowego spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary: ksiądz Wacław Madej – proboszcz parafii na warszawskim Kamionku i wykładowca teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym na Tarchominie, Dominika Figurska – aktorka teatralna i filmowa, Magdalena Rybakiewicz – filolog, żona i mama, związana z ruchem "Małżeńskie Drogi", a także Dariusz Kowalski – aktor filmowy znany m.in. z serialu „Plebania”.

Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań, prowadzonych przy klasztorach dominikanów. W tym roku mija trzynaście lat od pierwszych wykładów Szkoły organizowanych w stolicy.

W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się cykliczne spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga. Wśród gości są cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych. W poprzednich edycjach swoim doświadczeniem wiary dzielił się m.in. zmarły na raka ks. Jan Kaczkowski, o. Tomasz Zamorski OP, czy s. Małgorzata Chmielewska.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 16 grudnia o 19.30 w Sali Prowincjalskiej klasztoru św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama