GN 32/2018 Archiwum

Wigilia warszawska

Były kolędy, opłatek, życzenia i wigilijne potrawy. Na pl. Teatralnym po raz 13. odbyły się Warszawskie Spotkania Wigilijne.

W trakcie spotkania Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła życzenia i podzieliła się opłatkiem z mieszkańcami. Przybył również św. Mikołaj z licznymi pomocnikami, którzy wspólnie z najmłodszymi stworzyli prawdziwą fabrykę pierników, ozdób świątecznych i zabawek. O zimowy, świąteczny klimat zadbali zaproszeni goście, którzy na scenie prezentują oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek oraz jasełka. Wystąpili m.in. Jakub Jurzyk w towarzystwie dzieci i młodzieży, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec, zespół Tańcograjka oraz Chór Wychowanków hm. W. Skoraczewskiego.

- Dziękuję za waszą obecność. Jesteśmy mieszkańcami jednego miasta, wspólnie staramy się o nie: o nowe żłobki, przedszkola, godne warunki życia dla seniorów - mówiła H. Gronkiewicz-Waltz, życząc świąt zdrowych i spędzonych w gronie najbliższych.

Wigilijne opłatki poświęcił ks. prof. dr hab. Jarosław Różański z UKSW.

Przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Bractwo Kawalerów Gutenberga zorganizowali warsztaty plastyczne, podczas których każdy mógł wykonać ozdoby choinkowe i współtworzyć ogromny łańcuch życzeń. Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udzielali porad prawnych.

Na uczestników XIII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego czekał również poczęstunek: bigos z grzybami, pierogi z kapustą, barszcz czerwony, paszteciki z kapustą oraz drożdżówki z makiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma