Nowy numer 48/2020 Archiwum

Warszawa o ojcu Górze

W pierwszą rocznicę śmierci o. Jana Góry, dominikanina, legendarnego duszpasterza młodzieży, jego warszawscy przyjaciele zapraszają 21 grudnia o godz. 19.30, na wieczór wspomnień do Teatru Polskiego przy ul. Karasia.

Spotkanie dojdzie do skutku dzięki życzliwości dyrektora tej zasłużonej dla kultury polskiej sceny, Andrzeja Seweryna, który wraz z innym wybitnym aktorem, Wiesławem Komasą, czytać będzie teksty ojca Jana.

W programie artystycznym wystąpią śpiewacy i muzycy, wychowankowie o. Góry: Agnieszka Gertner-Polak (sopran), Justyna Gertner-Piechel (wiolonczela), Marcin Pokusa (skrzypce) z zespołem, wspierani przez poznańskiego rapera Dominika "Doniu" Grabowskiego. Wspomnieniami o charyzmatycznym duszpasterzu podzielą się osoby, dla których był on przyjacielem i mistrzem duchowym.

Wieczór poprowadzą Agata Młynarska i Tomasz Dostatni OP. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną po raz pierwszy materiały filmowe o ojcu Janie, pochodzące z archiwum zaprzyjaźnionej z nim bydgoskiej rodziny Syków.

Wieczór poprzedzi Msza św. , którą o godz. 17 w kościele dominikanów pw. św. Jacka przy ul. Freta na Starym Mieście celebrować będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Kazanie wygłosi o. prof. Jacek Salij OP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama