Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rodzinne zwiedzanie bożonarodzeniowych szopek

"Pójdźmy wszyscy do... stajenek warszawskich pełnych historii" - to hasło patronuje organizowanemu już po raz trzeci świątecznemu spacerowi szlakiem stajenek w staromiejskich kościołach Warszawy.

Zwiedzanie połączone jest ze świątecznym konkursem dla rodzin. Założeniem konkursu jest międzypokoleniowa integracja rodziny oraz popularyzowanie wiedzy o wielkich Polakach, których ślady znajdują się w świątyniach.

Pomysłem na wspólne, atrakcyjne i aktywne spędzanie czasu w okresie Bożego Narodzenia jest rodzinny spacer szlakiem Bożonarodzeniowych szopek w kościołach Starego i Nowego Miasta. Przy okazji podziwiania różnorodności tradycyjnych stajenek, będzie można wytropić wraz z przewodnikiem tajemnice ukryte w warszawskich świątyniach. Dokonane odkrycia będzie można wykorzystać w konkursie, do którego zaproszone są wszystkie pokolenia: dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni, opiekunowie – jednym słowem: całe rodziny.

Spacery prowadzą dyplomowani przewodnicy warszawscy. Trasa wyprawy zaczyna się zawsze w punkcie informacyjnym „Księgarni na Miodowej” i będzie wiodła przez siedem lub osiem kościołów Starego i Nowego Miasta, których kolejność zwiedzania wytyczy pilot grupy.

Konkurs jest podsumowaniem spaceru szlakiem szopek w kościołach. Należy zatem uważnie słuchać przewodnika i zwracać uwagę na odwiedzane miejsca. Zadania będą wykonywane w formie pisemnej, każde z nich ma odrębną punktację nie tylko za poprawną odpowiedź, ale i spostrzegawczość i pomysłowość wykonania zadania.

Liczba osób, która mogą wziąć udział w spacerze-konkursie, jest ograniczona ze względu na komfort zwiedzania. Co roku dni i godziny spacerów można wybrać, ale rejestracja grup została już zakończona.

27 grudnia wyruszyły trzy spacery. Podobne zaplanowano w kolejnych dwóch dniach: pierwszy o 13.00 (zbiórka o 12.45), drugi o 14.00 (zbiórka o 13.45), trzeci o 15.00 (zbiórka o 14.45).

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki z siedzibą w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama