Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zmarł egzorcysta

W wieku 94 lat zmarł ks. prałat Jan Zygmunt Szymborski, od 1999 roku oficjalny egzorcysta archidiecezji warszawskiej. Miał 94 lata.

Syn Wacława i Alicji z Biernackich, ur. 13 sierpnia 1922 r. w Ustanowie k. Zalesia Górnego, wyświęcony został na kapłana przez abp. Stefana Wyszyńskiego w kościele Zbawiciela 17 grudnia 1950 r. Pełnił funkcję wikariusza kolejno w parafiach: Kocierzewie (diec. łowicka), w Grójcu, w Grodzisku Mazowieckim i w parafii św. Barbary w Warszawie. Następnie pracował w Wydziale Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. 9 stycznia 1971 roku objął jako proboszcz parafię Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Na własną prośbę zrezygnował z funkcji proboszcza w 1985 r. 

Pracował jako notariusz Wydziału Duszpasterstwa Kurii, także jako wicedziekan dekanatu staromiejskiego i bielańskiego. Pełnił również funkcję kapelana sióstr niepokalanek. Od kwietnia 1999 r. został oficjalnie egzorcystą archidiecezji warszawskiej. Był autorem wielu książek i publikacji.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek, 3 stycznia 2017 r. Mszą świętą o godzinie 12 w kościele parafialnym Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. O godzinie 14 nastąpi złożenie ciała do grobu rodzinnego na Cmentarzu Powązkowskim (wejście przy bramie 4).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama