Nowy numer 24/2018 Archiwum

Być przykładem dla rówieśników

W niedzielę Chrztu Pańskiego ruch Światło-Życie obchodził swe patronalne święto. Oazowicze modlili się w katedrze św. Jana Chrzciciela z kard. Nyczem.

Ruch ks. Blachnickiego włącza się wielkie dzieło głoszenia Ewangelii. Pomaga innym uwierzyć. Prowadzi przez młodość i całe życie - mówił w homilii metropolita warszawski.

Wskazał, że „młodzieży potrzeba oparcia we wspólnocie i formacji, która nieustannie będzie doprowadzać ją do wiary i do Chrystusa”.

Nawiązując do odbywających się w ubiegłym roku Polsce ŚDM zauważył, że młodzi ludzie pięknie potrafią przeżywać swą radość.

- Jest jednak wiele osób ochrzczonych, które nie znalazły żywego Jezusa w rodzinach i wiara stała się dla nich odległa. Ziarno zostało rzucone, ale potem zabrakło formacji. To jest ta młodzież, która jest przez nas do odnalezienia i przyprowadzenia na drogi wiary. Przypomnę wezwanie wskazane przez papieża Franciszka. Ojciec Święty mówi: „Idźcie na peryferia!”- wskazał hierarcha.

Zachęcił członków ruchu do apostolstwa wśród rówieśników. - Jest tak wiele do zrobienia. Żniwo wielkie. Prośmy więc, by Jezus posłał swoich robotników nie tylko w osobach kapłanów i sióstr zakonnych, ale was młodych - mówił kard. Nycz.

Na zakończenie homilii podziękował oazowiczom za pracę i współpracę ze wspólnotami parafialnymi i diecezjalnymi.

Po Eucharystii metropolita warszawski podzielił się chlebem z uczestnikami liturgii.

Oprócz Mszy św. podczas dnia wspólnoty był czas składania świadectw, wysłuchania konferencji i modlitwy śpiewem.

Podobne spotkanie odbyło się na Pradze. Członkowie ruchu Światło-Życie z diecezji warszawsko-praskiej uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka w katedrze floriańskiej. Wysłuchali konferencji o mocy modlitwy uwielbienia i przełamali się opłatkiem.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma