Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Ks. kan. Józef Adam Kozłowski nie żyje

Posługiwał w Iraku, Londynie, Norwegii i na Ukrainie, gdzie od września 1993 roku był proboszczem parafii w Korcu.

7 stycznia w wieku 88 lat zmarł ks. kan. Józef Adam Kozłowski. Przeżył 35 lat w kapłaństwie.

Urodził się 19 marca 1928 r. w Warszawie. studiował w Szkole Technicznej w Middlesbrough (1945-1947) i Uniwersytecie Londyńskim (1947-1951). Jako świecki i żonaty pracował przez 25 lat w: Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wyspach Bahama, Tanzanii, Zambii. Po śmierci żony studiował w seminarium dla spóźnionych powołań, Pontificio Collegio Beda w Rzymie. Wyświęcony został 14 czerwca 1981 r. w Rzymie przez kard. Władysława Rubina.

Po święceniach pracował na misjach na Półwyspie Arabskim i w Iraku (1981-1984), a następnie w Katolickim Ośrodku Wydawniczym „Veritas” w Londynie (1984-1987), będąc przez rok kierownikiem drukarni. Od 1987 był duszpasterzem Polaków w Oslo, w Norwegii oraz na Ukrainie, gdzie od września 1993 r. do 2002 r. był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego w Korcu, w diecezji łuckiej. W ostatnich latach mieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 16 stycznia o godz. 12 w parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku (ul. Mikołaja Kopernika 1). Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała Zmarłego na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL