Nowy numer 24/2018 Archiwum

Miasto dofinansuje wymianę starych pieców

Od 12 stycznia do końca marca mieszkańcy Warszawy mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne źródła ciepła opalane gazem. Warszawiacy będą mogli uzyskać od ratusza od 7 tys. do 20 tys. dopłaty.

Zgodnie z grudniową uchwałą rady miasta, ratusz dofinansuje wyminę pieców. Gospodarstwa indywidualne mogą ubiegać się o wsparcie do 7 tys. zł, wspólnoty mieszkaniowe do 15 tys. zł. Osoby fizyczne i prowadzące działalności gospodarczą do 10 tys. zł., wspólnoty mieszkaniowe do 20 tys. zł.

Udzielone wsparcie nie będzie mogło przekroczyć 75 proc. kosztów inwestycji.

Wnioski będzie można pobrać ze strony Biura Ochrony Środowiska oraz witryny zielona.um.warszawa.pl oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Po wypełnieniu wniosek należy złożyć w Biurze Ochrony Środowiska (pl. Starynkiewicza 7/9) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, piętro IV, pokój 404 i 405. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 443 25 73, 22 443 25 75, 22 443 25 76.

O dofinansowanie do wymiany pieców mieszkańcy będą mogli ubiegać się także w kolejnych latach.

Ratusz przypomina, że można ubiegać się także o dofinansowanie innych przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej. To środki przeznaczone m.in. na likwidację zbiorników bezodpływowych z budową przyłącza kanalizacyjnego, usuwanie i unieszkodliwiane azbestu, wykorzystanie źródeł energii odnawialnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma