Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jasna Góra na Mokotowie

W sanktuarium św. Andrzeja Boboli ruszają maryjne zawierzenia na wzór tych, jakie odbywają się w pierwsze soboty miesiąca w Częstochowie.

Lekarze mówili: trzeba usunąć ciążę. Wbrew medycznym prognozom Anna Musiał urodziła się cała i zdrowa. - Moja mama od początku ciąży zawierzyła moje życie Maryi - wspomina. Opiekę Matki Bożej czuła potem przez całe życie.

- W moim sercu rodziło się pragnienie, by jak najwięcej osób mogło doświadczyć radości bycia z Maryją i Jej opieki. W tym roku przypada 100-lecie objawień w Fatimie. To szczególna okazja, by realizować to, o co prosiła Maryja - być z Nią w pierwsze soboty miesiąca i pocieszać Jej serce - mówi Anna Musiał.

Z jej inicjatywy w pierwszą sobotę stycznia, na wzór zawierzeń, które odbywają się w Częstochowie, w sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbyło się pierwsze nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi "Oto Matka twoja. Kochaj i uwielbiaj z Maryją”.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwsze soboty miesiąca w dolnym kościele o godz. 10. W programie m.in. modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, Różaniec, konferencja, świadectwa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, akt zawierzenia, Msza św.

- Chcielibyśmy, żeby takie nabożeństwa odbywały się także w innych parafiach w Warszawie, a także w całej Polsce - mówi Anna Musiał. I dodaje: Zależy nam także, by zawierzenie nie było jednorazowym aktem, ale wejściem na drogę życia z Maryją.

Osoby, które chcą organizować maryjne zawierzenia w swojej parafii mogą zgłosić się pisząc na adres: kontakt@apostolowiemaryi.pl.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma