GN 32/2018 Archiwum

3000 km dla Aleppo

Charytatywny bieg wokół Pałacu Kultury i Nauki. Dochód wesprze mieszkańców Aleppo.

Fundacja Maraton Warszawski zaprasza 29 stycznia na godz. 10 na charytatywny bieg wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W tej konkurencji nie ma rywalizacja ani zwycięzcy. Każdy uczestnik otrzyma chip do pomiaru czasu - dzięki któremu będzie można zliczyć kilometry pokonane przez wszystkich uczestników imprezy.  Dochód z niej zostanie przekazany, za pośrednictwem Caritas Polska i Polskiej Akcji Humanitarnej, na pomoc mieszkańcom zniszczonego wojną Aleppo.

"W 1944 roku w wyniku działań wojennych Warszawa została zrównana z ziemią. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo. Każdego dnia giną ludzie, mieszkańcy miasta tracą dach nad głową, a setki dzieci zostają sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych" - piszą organizatorzy, zachęcając do uczestnictwa w akcji „#BiegamDobrze dla Aleppo”.

Może wziąć w niej udział maksymalnie 300 biegaczy. Organizatorzy zachęcają, by na znak solidarności z ofiarami wojny, uczestnicy ubrali białe koszulki. Dystans 10 kilometrów podzielony jest na 1600-metrowe okrążenia wokół PKiN. Każdy sam decyduje, ile przebiegnie.

"Podczas rejestracji do udziału w wydarzeniu założysz profil zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi również będą mogli wspierać inicjatywę. Wystarczy, że uzbierasz 100 zł, a otrzymasz wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostałeś obojętny. Wszystkie zebrane przez Ciebie środki dofinansują pomoc dla mieszkańców Aleppo" - informuje Fundacja Maraton Warszawski.

Start i meta znajdują się przy pomniku Janusza Korczaka (od strony ul. Świętokrzyskiej). Przed i po biegu będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanej przebieralni oraz ogólnodostępnych szatni i toalet na terenie PKiN.

Szczegóły oraz zapisy na: pzupolmaratonwarszawski.com/dlaaleppo/.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma