Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dzieci i chorzy czekają na tę pomoc

Myślisz, że 1 proc. twojego podatku to niewielka kwota. Dla bezdomnego Włodka, chorej na raka matki i emerytki Stasi, której nie starcza na leki, to bardzo dużo.

W niewielkim pomieszczeniu przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Stokłosach zza sterty ubrań, paczek z pampersami i książek dochodzi stukot maszyny do szycia. – Dobra kurtka, ale suwak był zepsuty – mówi Grażyna Musiatowicz, prezes Parafialnego Zespołu Caritas. A kurtka przyda się na przykład bezdomnemu Włodkowi, który jest po udarze i nocuje to tu, to tam. Od parafialnej Caritas dostaje ciepłe ubrania i żywność. Jak większość z jej 400 podopiecznych.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy