Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kłopot z reformą

Kilkadziesiąt rodzin odwiedziło szkoły nazaretanek 4 lutego. Siostry planują utworzyć klasy I i VII szkoły podstawowej, ale rodzice proszą także o klasy dla innych dzieci.

Od dwóch tygodni siostry informują o naborze do pierwszej klasy szkoły podstawowej. To rewolucja w prawie 100-letniej historii żeńskiej szkoły, która do tej pory składała się z gimnazjum i liceum. Tym bardziej że wśród uczniów po raz pierwszy pojawią się... chłopcy. Do kraciastych spódniczek trzeba będzie zaprojektować coś równie gustownego dla małych mężczyzn. Na początek pierwszo- i siódmoklasistów. – Tak przynajmniej myśleliśmy. Ale większość rodzin, które zjawiły się w murach naszych szkół, ma kilkoro dzieci. Myślałyśmy, że nasza nowa podstawówka będzie rosła z naszymi dziećmi, ale być może będziemy musiały to jeszcze raz rozważyć – mówi dyrektor szkoły s. Karolina Łuczak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy