Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zmarł dziekan kampinoski

6 lutego w wieku 65 lat, z tego 39 lat w kapłaństwie, zmarł ks. prał. Kazimierz Gers, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Łomiankach.

Ks. prał. Kazimierz Gers był proboszczem parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach i dziekanem dekanatu kampinoskiego.

Ks. Kazimierz Gers , s. Józefa i Leokadii z d. Powierza urodził się 9 września 1952 r. we wsi Połazie w parafii Pniewnik koło Węgrowa. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1977 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafiach: M.B. Królowej Polski na Kresach w Otwocku, parafii św. Tadeusza Apostoła na Sadybie, św. Barbary na Koszykach, św. Aleksandra na Trakcie Królewskim oraz św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Następnie objął probostwo w parafii Bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie. Od 1997 r. był wizytatorem nauczania religii katolickiej, a od 2007 r. ojcem duchownym w dekanacie kampinoskim. Od 2008 r. wchodził w skład Rady Kapłańskiej Archidiecezji Warszawskiej. W 2006 r. został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 10 lutego Mszą Świętą o godz.16 w Łomiankach (ul. Warszawska 121), a następnie 11 lutego o 12.00 w rodzinnej parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewniku. 

Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała Zmarłego w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy