GN 46/2018 Archiwum

Tu przychodzą ludzie, którzy chcą

Studenci i rektorzy warszawskich uczelni dziękowali za 9 lat posługi rektora kościoła św. Anny. Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ks. Jacek Siekierski.

Nawiązując w homilii do Ewangelii o miłości nieprzyjaciół, ks. Sergiusz Dębecki przypomniał, że bez łaski Boga nie jesteśmy w stanie przebaczyć tym, którzy nas skrzywdzili. - Warto prosić Boga, żebyśmy odkryli, że Jemu zależy na dobru każdego człowieka. To jest coś najistotniejszego w chrześcijaństwie. Chrystus zaprasza nas, byśmy mieli na tyle mocy w sobie - jako osoby skrzywdzone, by zatroszczyć się o dobro tego, który krzywdził - powiedział.

Zwracając się do księdza rektora, zwrócił uwagę, że kościół św. Anny jest pewnym fenomenem. - Tu przychodzą ludzie, którzy chcą. Przyjeżdżają profesorowie, studenci, postakademicy i to z różnych stron Warszawy. Wybraliście sobie ten kościół - powiedział.

Dodał, że to co z pewnością udało się odchodzącemu rektorowi, to stworzenie w tym miejscu wspólnoty - zarówno w gronie samych księży, jak i studentów.

W Mszy św. uczestniczyli studenci i rektorzy warszawskich uczelni.

Decyzją kard. Kazimierza Nycza nowym rektorem kościoła św. Anny zostanie  ks. dr hab. Krzysztof Siwek, prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej. W praktyce będzie również duszpasterzem w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego.

Ks. Jacek Siekierski od 1 marca zostanie proboszczem parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Przed laty był wikariuszem właśnie w tej parafii. Teraz zastąpi zmarłego 6 lutego proboszcza ks. Kazimierza Gersa.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy