Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Niech was zawstydza!

15 alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjęło strój duchowny. I wielkopostną naukę o sutannie.

Kościół seminaryjny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa Oblubieńca wypełniony był po brzegi. 5 marca podczas Mszy św. 15 alumnów warszawskiego seminarium przyjęło sutannę.

Zwracając się do kleryków, ks. Wojciech Bartkowicz, rektor seminarium, zauważył, że sutanna jest pomocą w walce z pokusą, „bym uciekł od tej jedynej drogi, którą wybrałem”. Strój duchowny jest także bardzo konkretną pomocą w mówieniu Bogu „tak” – szczególnie na ulicy, gdy ludzie proszą o modlitwę, rozmowę. – Przecież znasz Go. Nie ukrywaj tego, nie bój się, nie wstydź się tego, co przeżyłeś z Bogiem, co ci powiedział, co mówi codziennie. Sutanna będzie was do tego zmuszała – mówił kaznodzieja, dodając, że strój duchowny będzie uczył przyszłych księży także postawy jałmużnika wobec osób, które potrzebują „spojrzenia, czasu, zaangażowania, czasem grosza”. – Nie odmawiajcie nigdy, niech ten strój was zawstydza, gdy macie pokusę, diabelską pokusę powiedzenia „nie mam, nie dam, przyjdź później” – mówił na zakończenie. Po homilii nastąpił obrzęd obłóczyn, podczas którego alumni przyjęli sutanny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma