Nowy numer 25/2018 Archiwum

W stronę sacrum

Od 2 kwietnia do 7 maja w Galerii Krużganek w Dobrym Miejscu można oglądać prace Eugeniusza Molskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 2 kwietnia o 14.15. Autor zaprezentuje dzieła w trzech grupach tematycznych: wizerunki Chrystusa, Madonny oraz anioły. Jego obrazy, rzeźbę, ceramikę cechuje wewnętrzna dynamika, dramat, który określić można jako walkę o piękno.

Eugeniusz Molski ur. 1942 w Bagienicach na Mazowszu, odbył edukację w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1969 r. w specjalizacji malarstwo architektoniczne i ceramika. W latach 1969-2005 pracował jako nauczyciel ceramiki w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo ścienne, sztalugowe, ceramikę i rzeźbę.

Wystawa w Dobrym Miejscu zbiega się z 50-leciem pracy twórczej E. Molskiego. Można będzie ją oglądać codziennie w godz. 8-20 w Galerii Krużganek, ul. Dewajtis 3, wejście A.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma