GN 48/2020 Archiwum

Droga przełomu

To myśl przewodnia rozważań tegorocznej EDK. Warszawscy pątnicy wyruszą na szlak 31 marca i 7 kwietnia. Spotkanie dla tych, którzy chcą pójść, jak i tych, którzy byli, odbędzie się 21 marca o godz. 20 w klubo-restauracji Docelowo.

"Droga przełomu” - myśl przewodnia tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku dla ekstremalnych pielgrzymów w Warszawie przygotowano 12 tras w pięciu warszawskich rejonach.

- Nowością będą trasy z kościoła Najświętszego Zbawiciela do bazyliki Świętej Trójcy w Kobyłce oraz z kościoła Przemienienia Pańskiego do Zakroczymia - mówi Agnieszka Boboli, koordynatorka warszawskich rejonów EDK.

Pątnicy wyruszą w ekstremalną drogę 31 marca i 7 kwietnia. EDK rozpoczynają się wieczorami Mszą św., po której pielgrzymi indywidualnie wyruszają w ponad 40 km drogę w milczeniu.

Pątnicy, którzy dotrą do Niepokalanowa 1 kwietnia w pierwszą sobotę miesiąca przed godz. 11 będą mieli możliwość uczestniczenia w Mszy św. z aktem zawierzenia swojego życia Matce Bożej, organizowanej przez Rycerstwo Niepokalanej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy także m.in. z Sulejówka, Otwocka, Piastowa, Magdalenki i po raz pierwszy w tym roku z Marek oraz Piaseczna.

Zapisy, szczegółowe informacje o EDK, terminach, pakietach pielgrzymów i rozważaniach Drogi Krzyżowej znajdują się na stronie www.edk.org.pl.

Inicjatorzy EDK zachęcają do włączenia się w akcję promocyjno-ewangelizacyjną "Zostałeś nominowany do EDK.ORG.PL” na Facebooku. Wystarczy udostępnić na swojej tablicy dowolny post z profilu FB EDK wraz z informacją na jaką trasę się wybierasz. Następnie przesłać prywatną wiadomość znajomym, których chce się nominować.

-  Jeśli wyślesz Nominację do 5 osób i nikt nie podejmie dalej wyzwania to się tym nie martw. Duch Święty i tak ma swoje metody oraz ogromne poczucie humoru - wyjaśniają.

Spotkanie dla zainteresowanych wyruszeniem na ekstremalny szlak, jak i byłych uczestników odbędzie się 21 marca o godz. 20 w klubo-restauracji Docelowo (ul. Marszałkowska 34/50).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama