Nowy numer 40/2020 Archiwum

Jerycho za życiem

7 dni, 24 godziny na dobę. 25 marca rusza Warszawskie Jerycho. Intencją tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu jest obrona życia nienarodzonych.

Warszawskie Jerycho organizowane jest corocznie jako inicjatywa towarzysząca obchodom Dnia Świętości Życia, przypadającego 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Intencją tygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu jest obrona życia nienarodzonych.

- Wiedząc, że na świecie co roku w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, pragniemy wszelkie działania w ich obronie rozpoczynać od tego, co najważniejsze - gorącej modlitwy o przemianę serc. Chcemy w niej polecać w sposób szczególny sytuację naszej Ojczyzny, w której każdego roku zabijanych jest kilkaset nienarodzonych dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni nas uczestnikami współczesnej eugeniki. Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może spowodować w sercach i umysłach zmiany, które staną się początkiem przemian prawnych w Polsce i na świecie - piszą na stronie internetowej wydarzenia organizatorzy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Siostry na co dzień aktywnie angażują się w obronę życia, m.in. prowadząc okno życia. Adoracja rozpocznie się 25 marca, Mszą świętą o godz. 6, zakończy zaś w sobotę, 1 kwietnia, Mszą świętą o godz. 10.

W plan każdego dnia wpisane są cztery części Różańca, Liturgia Godzin, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy, medytacjami i śpiewem adorujących Najświętszy Sakrament osób.

W modlitwę mogą włączyć się wspólnoty, jak i osoby prywatne. Dla osób, które nie pełnią modlitewnego dyżuru kaplica dostępna jest w godz. 6-22. Zapisy na modlitewny dyżur: Magdalena Wójcik, tel.: 603 225 958, m.wojcik@warszawa.ksm.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama