Nowy numer 39/2022 Archiwum

Już wkrótce święto książki katolickiej

10 tys. tytułów przywiozą wystawcy do Warszawy na Targi Wydawców Katolickich. W tym roku impreza rozpoczyna się w marcu.

Targi Wydawców Katolickich rozpoczną się 30 marca w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego i potrwają do 2 kwietnia. Najbliższa edycja przypada w roku m.in. 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie i 100-lecia objawień w Fatimie. Jest to również Rok Św. Brata Alberta. Dlatego należy się spodziewać, że wydawcy, których zapowiedziało się ponad 160, przygotują pod tym kątem specjalną ofertę.

Oprócz bogatej oferty książkowej na 134 stoiskach wydawnictw, czytelnicy jak zwykle będą mogli obejrzeć ciekawe filmy religijne oraz wziąć udział w licznych warsztatach, dyskusjach i spotkaniach autorskich (m.in. o współczesnych wyzwaniach wiary, o plusach i minusach mediów społecznościowych). Wśród zaproszonych do dyskusji gości są: kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, Wincenty Łaszewski, doktor teologii, pisarz, tłumacz, badacz w zakresie antropologii mariologicznej, międzynarodowy autorytet w temacie objawień oraz Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń autorzy książki „Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku”. Na Targach odbędzie się też prezentacja książki „Ikony rosyjskie. Tematy. Arcydzieła” oraz wykład na temat ikonografii Chrystusa, ks. dr. Jerzego Tofiluka - rektora Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

W namiocie przed Arkadami, w ramach „Akademii rodzinnego czytania” bajki będą czytać m.in. Dominika Figurska, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak z żoną, Przemysław Babiarz i bracia Mroczkowie. Jak zwykle podczas targów poznamy też zwycięzców nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Gala z wręczeniem statuetek odbędzie się 1 kwietnia o 19.30 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana, przy ul. Floriańskiej 3.

Jak co roku swoje stoisko na targach będzie miał także "Gość Niedzielny". Czytelników zapraszamy do odwiedzenia nas (pod numerem 132). Czekamy z książkami, płytami CD, gadżetami i oczywiście z numerami naszego tygodnika.

Szczegółowy program targów jest dostępny na: www.swk.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy