Nowy numer 39/2020 Archiwum

Siedem rozgłośni z nagrodą Mały FENIKS 2017

W sali kinowej Zamku Królewskiego ogłoszono laureatów nagrody Mały FENIKS 2017. Wyróżnionych zostało siedem rozgłośni radiowych, które w tym roku obchodzą 25-lecia swojej działalności. Kapituła przyznała także nagrodę specjalną.

Nagroda Mały FENIKS przyznawana jest przez Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich osobom i instytucjom, które pozostają szczególnie zasłużone na polu promocji książki katolickiej oraz wartości chrześcijańskich w mediach i życiu społecznym.

Laureatami tegorocznej edycji są rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Podlasie, Radio Maryja, Radio Warszawa, Radio eM Kielce, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio Aim Karin, Rafio Fiat.

"Nagroda Mały FENIKS 2017 trafia di kilku regionalnych rozgłośni katolickich, jako forma uczczenia jubileuszu 25-lecia ich istnienia na falach radiowych. Od ćwierć wieku anteny te pełnią misję ewangelizacyjną, edukacyjną i kulturotwórczą, stając się przez ten czas prawdziwym chrześcijańskim głosem swojego regionu, liderami opinii katolickiej, aktywnie wspierając wartości i postawy wyznawane przez Kościół” - czytamy w uzasadnieniu.

Nagrodę Mały FENIKS specjalny otrzymał ks. Norbert Nęcek - autor ponad 20 publikacji książkowych m.in. z zakresu nauki społecznej Kościoła, bibliografistyki, historii najnowszej Kościoła, czy tematyki medialnej. Obecnie jest kierownikiem Katedry Edukacji Medialnej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wyróżnienie otrzymał także senator Czesław Ryszka - dziennikarz, pisarz i polityk - twórca ponad 100 książek o tematyce religijnej o blisko 40-letnim dorobku autorskim. Działalność pisarską C. Ryszki charakteryzuje rozpiętość tematyczna - od historii katolicyzmu, objawień i miejsc świętych, po tematykę papieską, maryjną, a także prace monograficzne dedykowane konkretnym świątyniom chrześcijańskim w Polsce i na świecie.

Konferencja prasowa i ogłoszenie laureatów tegorocznej nagrody Mały FENIKS 2017 odbyła się w przededniu 23. edycji Targów Wydawców Katolickich, które potrwają od 30 marca do 2 kwietnia w Arkadach Kubickiego.  

Szczegółowy plan XXIII Targów Wydawców Katolickich dostępny będzie na stronie www.swk.pl.

Czytaj także:
- Już niedługo święto katolickiej książki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama