GN 48/2020 Archiwum

Raport z Aleppo

Caritas Polska, Polska Akcja Humanitarna i Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie 30 kwietnia o g. 16.30 w sali kinowej Zamku Królewskiego podsumowują działania w Syrii. Spotkanie będzie częścią Targów Wydawców Katolickich.

W marcu minęło siedem lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Wskutek tej wojny kilkaset tysięcy osób zginęło, kilka milionów osób musiało opuścić swoje domy. Blisko 5 milionów z nich znalazło dom poza Syrią, reszta żyje w często katastrofalnych warunkach.

Z pomocą poszkodowanym ruszyły organizacje humanitarne z całego świata. W pomoc zaangażowały się również organizacje polskie, m.in. Caritas, Polska Akcja Humanitarna, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polska Misja Medyczna i wiele innych. Każda z organizacji posiada swój sposób pomagania, swoje doświadczenia i swoje zasady. Organizacje niosące pomoc pełnią również ważną funkcję informując o sytuacji na miejscu dramatu oraz apelując o wsparcie społeczne Polaków.

Przedstawiciele Caritas Polska, Polskiej Akcji Humanitarnej i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie spotkają się 30 kwietnia o godz. 16.30 w sali kinowej Zamku Królewskiego, żeby podsumować działania na rzeczy pomocy ofiarom wojny syryjskiej, przedstawić swój profil pomocy i opowiedzieć nowych kierunkach działań. Spotkanie będzie częścią Targów Wydawców Katolickich.

                                                                                                                                                Raport z Aleppo

Raport z Aleppo
BPCaritas

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama