Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mocne przesłanie

Play&Pray, Tomek Jasiński Music i Rock and Fire wystąpią 23 kwietnia podczas 7. edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Dobrym Miejscu.

Już po raz 7. Dobre Miejsce stanie się areną, na której o tytuł Debiutu Roku 2017 powalczą trzy zespoły. Na scenie zaprezentują się debiutanci: Play&Pray, Tomek Jasiński Music i Rock and Fire.

- Koncert Debiuty promuje mało znane zespoły, które chcą stawać się coraz bardziej profesjonalne - wyjaśnia Mateusz Stolarski z fundacji "Chrześcijańskie Granie”, współorganizatora koncertu.

Występy artystów oceni profesjonalne jury: Katarzyna Goszcz z Radia Warszawa, Marcin Witan z Polskiego Radia oraz Grzegorz Głuch, lider zespołu Gospel Rain. Spotkanie poprowadzi Mariusz Dorot, prezenter Radia Warszawa.

- W muzyce chrześcijańskiej najważniejsze jest klarowne przesłanie chrześcijańskie z dobrym tekstem. Ważny też jest autentyzm takiego przekazu - zauważa Marcin Witan, juror 7. edycji Koncertu Debiuty.

Nagrodą w Koncercie Debiuty 2017 będzie występ na trzech festiwalach: Chrześcijańskie Granie, Festiwalu "Oczyma wiary" w Gryżynie i Festiwalu "Bądź jak Jezus", nagroda pieniężna w ramach nagrody publiczności i warsztaty emisyjne.

Podczas koncertu świadectwo uzdrowienia powie Katarzyna Straburzyńska. - Chcemy, żeby Debiuty były nie tylko doświadczeniem muzycznym, ale i duchowym, szczególnie, że naszą patronką jest śp. Monika Brzoza, ewangelizatorka, która zmarła w opinii świętości - mówi Mateusz Stolarski.

Na scenie Dobrego Miejsca wystąpi także zdobywca tytułu Debiut 2016 Roku - zespół Muode Koty, który zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty "Impuls" (prapremiera krążka odbędzie się 22 kwietnia o godz. 19 w klubo-restauracji Docelowo).

- Debiuty mają charakter konkursu i dużego koncertu, który pokazuje jakieś spektrum działalności zespołów. To wydarzenie stało się także festiwalem, czyli świętem muzyki chrześcijańskiej - mówi Michał Guzek, prezes fundacji "Chrześcijańskie Granie”. I dodaje: Dla wielu zespołów to pierwszy krok, by zaistniały w szerszej świadomości.

Koncert Debiuty rozpocznie się 23 kwietnia o godz. 17 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce (ul. Dewajtis 3).

Organizatorem wydarzenia jest fundacja "Chrześcijańskie Granie” i Dobre Miejsce.  W tym roku Koncert otrzymał patronat honorowy małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Zaproszenie na koncert - "Bon miłosierdzia” - można otrzymać dokonując darowizny na konto fundacji "Chrześcijańskie Granie”, ul. Dewajtis 3, 01-815 Warszawa (46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty) w kwocie minimum 30 zł. Wydrukowany dowód wpłaty należy przynieść przed koncertem do biura festiwalowego. Po jego okazaniu osoba otrzyma „Bon miłosierdzia” i kupon do głosowania na Debiut 2017.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama