Nowy numer 46/2018 Archiwum

Cisza wobec Krzyża

Czytaniem opisu Męki Pańskiej rozpoczął się Wielki Tydzień. Mszy św. odprawionej w kościele w Niedzielę Palmową w ursynowskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

- Wspominamy to wszystko nie tylko jako wydarzenia historyczne, ale przeżyjemy na nowo w Wielkim Tygodniu, uobecnione w liturgii Kościoła - mówił w homilii kardynał.

Kaznodzieja podkreślił, że Niedziela Palmowa przeżywana w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie ma szczególne znaczenie dla warszawskiego Kościoła - to tu od 23 lat przeżywany jest "parafialny dzień młodzieży”.

- To jest dzień najmłodszej młodzieży, która trzyma się jeszcze za ręce swoich rodziców, ale to jest ta młodzież, która za 10-15 lat będzie tu przychodzić, by wspominać Jana Pawła II, papieża Benedykta XVI, papieża Franciszka, którzy kontynuują dzieło Światowych Dni Młodzieży - powiedział duchowny.

Świątynia wypełniona był rodzinami z małymi dziećmi. - Jesteście tą parafią w archidiecezji, gdzie Niedziela Palmowa gromadzi tak wielu ludzi, tak wiele rodzin i tak wiele małych dzieci. I za to wam dziękuje - zwrócił uwagę kardynał.

Kaznodzieja zachęcił do modlitwy o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia.

Po Mszy św. rozstrzygniętym został Konkurs Palm Wielkanocnych, organizowany w parafii na Ursynowie od 1995 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy